Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 października 2025 09:57
Reklama

Gdzie w Gorzowie sprawdzić światła za darmo? Ruszyła kampania bezpieczeństwa

Prawidłowe działanie i ustawienie świateł w samochodzie to jeden z kluczowych czynników wpływających na bezpieczeństwo na drogach. Właśnie na ten aspekt zwraca uwagę ogólnopolska akcja „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Podobnie jak w poprzednich latach, kierowcy mają możliwość bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli. Krótka wizyta u diagnosty pozwoli upewnić się, że reflektory są ustawione prawidłowo – dzięki temu nie tylko lepiej oświetlimy drogę, ale też unikniemy oślepiania innych uczestników ruchu.
Gdzie w Gorzowie sprawdzić światła za darmo? Ruszyła kampania bezpieczeństwa

Policjanci z województwa lubuskiego przypominają, że stan techniczny auta to obok przestrzegania przepisów, trzeźwości i kultury jazdy jeden z filarów bezpieczeństwa. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok, a dodatkowym utrudnieniem są opady deszczu, śniegu czy mgła, sprawne światła nabierają wyjątkowego znaczenia. W dzień pełnią one funkcję sygnalizacyjną, a po zmroku – oświetlają drogę i pozwalają dostrzec przeszkody czy pieszych. Nieprawidłowo ustawione reflektory mogą powodować dwa poważne zagrożenia: zbyt słabe oświetlenie jezdni albo oślepianie innych kierowców. Dlatego właśnie kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” zachęca do skorzystania z darmowych badań technicznych w stacjach diagnostycznych biorących udział w akcji. Wystarczy poświęcić kilka minut, aby specjalista sprawdził ustawienie świateł i potwierdził, że nasz pojazd jest przygotowany do jazdy w trudnych warunkach. To niewielki wysiłek, który realnie przekłada się na bezpieczeństwo – zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu.

Poniżej znajduje się lista stacji kontroli pojazdów w Gorzowie Wielkopolskim, które biorą udział w akcji:

  • OSKP Stanisław Wróbel – ul. Walczaka 26, godz. 8:00–14:00
  • ELEAR Sp. z o.o. – Pl. Jana Pawła II 2, godz. 7:00–15:00
  • ART-SHIELD Sp. z o.o. – ul. Żwirowa 126, godz. 8:00–14:00
  • „JORDAN” Stacja Kontroli Pojazdów – ul. Myśliborska 43, godz. 8:00–12:00
  • OSKIOP BIEDRZYCCY – ul. Piłkarska 19, godz. 8:00–14:00

Kampania potrwa do połowy grudnia i jest wspierana przez Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz lokalne stacje diagnostyczne.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama