Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 12:53

Kolejny bardzo aktywny weekend w Gorzowie

To będzie kolejny bardzo intensywny weekend w naszym mieście.
Kolejny bardzo aktywny weekend w Gorzowie

Już w piątek rusza Scena Letnia gorzowskiego teatru, w sobotę rano rozpoczynają się zawody w ramach Polskiej Ligi Nordic Walking, a wieczorem na stadionie im. Edwarda Jancarza spotkają się najlepsi żużlowcy świata. W niedzielę, w ramach walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, będzie można „wykręcić” ostatnie kilometry dla Gorzowa, a przy okazji posłuchać  Darii ze Śląska. 

W Teatrze im. Juliusza Osterwy startuje XXII Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych. W piątek (28 czerwca, godz. 12.00) na tzw. scenie Letniej odbędzie się spektakl dla najmłodszych „Sokrates w piaskownicy”, w sobotę zespół Marek Zalewski Band przypomni największe przeboje Andrzeja Zauchy (godz. 20.30), a w niedzielę wystąpi (także o 20.30) Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano” z programem „Szkatułka na serce”.

„Będzie się działo” także na nadwarciańskich błoniach; w piątek na Wartowni wystąpią Opał, Młody Klakson i DJ Serio92, a w sobotę Pan Li, Kronkel Dom i The Very Polish Cut Outs. Koncerty z udziałem kilkudziesięciu artystów sceny klubowej, hip-hopowej jak i alternatywnej odbywają się w piątki i w soboty o godzinie 19.00, ostatni 24 sierpnia.

W sobotę, po raz pierwszy w Gorzowie, odbędzie się jeden z czterech cykli Polskiej Ligi Nordic Walking - Liga Zachodu. Miłośnicy chodzenia z kijkami spotkają się, by wspólnie pokonać odpowiednio 5 i 10 kilometrów. Start o godzinie 9.00 na polu golfowym „Zawarcie”.

W sobotę wieczorem wielkie święto fanów czarnego sportu. Zawodnicy walczący o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu rywalizują podczas 11 turniejów Speedway Grand Prix; najbliższy odbędzie się w tę sobotę na stadionie im. Edwarda Jancarza – w ten dzień Gorzów nieformalnie stanie się światową stolicą żużla.

Dobiega końca rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski; w klasyfikacji ogólnej zajmujemy czwarte miejsce i w niedzielę, 30 czerwca, ostatnia szansa, by wykręcić dodatkowe kilometry dla naszego miasta. Również w niedzielę, do Gorzowa przyjedzie na rowerze Krzysztof Fechner, który odwiedza wszystkie miasta biorące udział w  rywalizacji o tytuł RSP. Łącznie zamierza pokonać 10 tysięcy kilometrów, ustanawiając nowy rekord Polski.

W niedzielę, 30 czerwca odbędą się również zawody „XV Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2024”. Lokalizacja imprezy to ulica Miła 19, a start wyścigów o godzinie 11.00. Odbędą się na czterech dystansach: 10, 25, 45 i 70 kilometrów.

W niedzielę wieczorem do Gorzowa wrócą rowerzyści „Zakręceni dla Oliwii”, którzy od tygodnia przemierzają Polskę, promując Gorzów i zbierając fundusze na leczenie małej gorzowianki. Ich przywitanie zaplanowano na Starym Rynku, chwilę przed koncertem – w ramach cyklu „Dobry wieczór Gorzów” - Darii ze Śląska. Ten rozpocznie się o godzinie 19.00.

W sobotę rano warto zajrzeć na plac Sztuk przed Filharmonią Gorzowską, gdzie ekipa TVN Dzień Dobry Wakacje – w związku z zawodami żużlowymi - będzie przedstawiać prognozy pogody właśnie z Gorzowa i promować koncerty w cyklu „Dobry wieczór Gorzów”. „Wejścia pogodowe” z Gorzowa planowane są w godzinach od 8.15 do 11.00, w sumie będzie ich pięć.  

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze