Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w Parku Słowiańskim w Gorzowie. Poszkodowana została nastolatka poruszająca się na hulajnodze.
Z przekazanych informacji wynika, że dziewczyna z niewiadomych na tę chwilę przyczyn zjechała z drogi. Następnie zahaczyła o linkę rozciągniętą między drzewami. W wyniku tego zdarzenia nastolatka odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.
Na razie nie są znane dokładne okoliczności całej sytuacji. Nie wiadomo, co było powodem zjazdu z drogi ani od jak dawna linka znajdowała się w tym miejscu. To będą wyjaśniały dalsze ustalenia.
Nastolatka poruszała się hulajnogą po chodniku, a w pewnym momencie wjechała na teren parku linowego. Przejeżdżając między dwoma drzewami, zahaczyła o rozciągniętą linę, straciła równowagę i przewróciła się - Grzegorz Jaroszewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Szczególną uwagę zwraca właśnie obecność linki rozciągniętej między drzewami. Taki element nie powinien znajdować się w ogólnodostępnej przestrzeni parku, z której korzystają piesi, rowerzyści oraz użytkownicy hulajnóg. W takim miejscu każda dodatkowa przeszkoda może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Parki i alejki rekreacyjne to przestrzeń, z której codziennie korzysta wiele osób. Dlatego miejsca te powinny być wolne od elementów mogących doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. W tym przypadku skończyło się interwencją służb i pobytem w szpitalu.
Na tę chwilę nie podano informacji o stanie zdrowia poszkodowanej dziewczyny.














Napisz komentarz
Komentarze