Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 05:27
Reklama

Wspólne działania służb przyniosły efekt. Trzech Polaków w rękach wymiaru sprawiedliwości

W świąteczny weekend strażnicy graniczni ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku razem z gorzowskimi policjantami zatrzymali dwóch Polaków, którzy próbowali przemycić przez granicę narkotyki i jak się później okazało, byli także poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości. Do zatrzymanych mężczyzn dołączył trzeci – również obywatel Polski, poszukiwany za przestępstwa narkotykowe.
Wspólne działania służb przyniosły efekt. Trzech Polaków w rękach wymiaru sprawiedliwości

Źródło: Straż Graniczna

Podczas rutynowej kontroli drogowej 18 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej ze wspólnego polsko-niemieckiego patrolu ze Świecka przy wsparciu funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Gorzowa Wlkp. zatrzymali dwóch Polaków, którzy osobowym audi usiłowali autostradą A2 przejechać do Niemiec. Po dokonanych sprawdzeniach w systemach informacyjnych Straży Granicznej potwierdzono, że obaj są objęci listami gończymi. Jeden z nich został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności za rozboje i kradzieże, natomiast drugi z Polaków na 10 miesięcy więzienia za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.
Ponadto podczas kontroli przy zatrzymanych znaleziono amfetaminę o łącznej wadze blisko 30 g. Mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu śledczego, gdzie rozpoczną odbywanie zasądzonych kar. Dodatkowo, w związku z posiadaniem środków odurzających, obaj usłyszą kolejne zarzuty.

Natomiast 20 kwietnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kolejnego Polaka, który podróżował autokarem z Niemiec do Polski. Podczas kontroli drogowej okazało się, że pasażer autokaru był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe. Decyzją sądu, tak jak mężczyźni zatrzymani 18 kwietnia, trafił do aresztu śledczego.

Dzięki skutecznym działaniom służb, udało się udaremnić próby uniknięcia odpowiedzialności karnej przez trzech poszukiwanych obywateli Polski.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama