Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:10
Reklama

Uwaga oszuści na kryptowalutach! 68-latka straciła 270 tys. zł!

Niestety po raz kolejny potwierdziła się zasada, iż inwestycje bez ryzyka, dające ogromne zyski po prostu nie istnieją. Bardzo boleśnie przekonała się o tym 68-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego. Kobieta planowała zarobić na rynku kryptowalut. Znalazła w Internecie firmę oferującą taką możliwość. Niestety okazało się, że było to oszustwo. Pokrzywdzona łącznie straciła ponad 270 tysięcy złotych. Policjanci z całą mocą ostrzegają przed przestępcami, którzy kłamią, zwodzą i manipulują, grając na emocjach swoich ofiar.
Uwaga oszuści na kryptowalutach! 68-latka straciła 270 tys. zł!

Mieszkanka powiatu sulęcińskiego postanowiła poszukać źródła inwestycji w Internecie. Jej uwagę przykuła oferta jednej z firm, dotycząca możliwości zakupu kryptowalut. Zadzwoniła na numer telefonu podany na stronie. Odebrał rzekomy konsultant, który przedstawił kobiecie jak działa giełda. Pierwszym krokiem miało być założenie konta inwestycyjnego. Mężczyzna zaoferował, że może w tym pomóc. 

Namówił swoją rozmówczynię, aby ta przesłała mu zdjęcie dowodu osobistego, co też zrobiła. Gdy konto było aktywne, konsultant poinstruował aby 68-latka kliknęła w przesłany link i zainstalowała na swoim komputerze program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu. Jak tłumaczył, dzięki temu będzie mógł na bieżąco czuwać nad finansami klientki. Niestety, po tym fakcie historia potoczyła się w sposób, który już bardzo dobrze znamy. 

Mieszkanka powiatu sulęcińskiego przez kilka miesięcy wpłacała różne kwoty środków. Jej czujność została uśpiona faktem, iż co jakiś czas na jej koncie pojawiały się „zyski”. Oczywiście doradca finansowy namawiał kobietę, aby nie wybierała środków i dalej inwestowała. W taki sposób 68-latka straciła łącznie ponad 270 tysięcy złotych - powiedziała młodszy aspirant Klaudia Biernacka z KPP w Sulęcinie

Szanowni Państwo, przedstawiane przez nas sytuacje mają jeden cel – uświadomić czytelnikom w jaki sposób działają oszuści i przestrzec kolejne osoby przed staniem się ofiarą przestępstwa. Dane z dowodu osobistego winny być chronione w sposób szczególny, a klikanie w jakiekolwiek linki to ogromne ryzyko. Przestrzegamy także przed inwestycjami dającymi niebagatelny zysk w krótkim czasie, bez żadnego ryzyka – takie po prostu nie istnieją!

Co to są kryptowaluty?

Rynek kryptowalut szturmem podbił świat finansów w ostatnich latach. Bitcoin, Ethereum i inne cyfrowe aktywa kuszą obietnicą imponujących zysków, przyciągając inwestorów szukających szybkich fortun. Jednak za błyskotliwą fasadą kryje się wiele zagrożeń, o których należy pamiętać, zanim zainwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze.

1. Wysoka zmienność: Kryptowaluty słyną z ekstremalnej zmienności. Ich ceny mogą gwałtownie rosnąć i spadać w ciągu krótkiego czasu, narażając inwestorów na znaczne straty. Inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z ryzykiem utraty całego kapitału.

2. Brak regulacji: Rynek kryptowalut jest wciąż w powijakach i nie podlega ścisłym regulacjom rządowym ani nadzorowi instytucji finansowych. Oznacza to brak ochrony dla inwestorów w przypadku oszustw, manipulacji cenami czy upadku platform wymiany.

3. Brak wartości użytkowej: W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, kryptowaluty nie mają fizycznej wartości ani zastosowania w realnym świecie. Ich wartość opiera się wyłącznie na spekulacjach i popycie na rynku.

4. Zagrożenie cyberatakami: Platformy wymiany kryptowalut i portfele cyfrowe są częstym celem hakerów. Kradzieże kryptowalut zdarzają się regularnie, a odzyskanie utraconych środków jest niezwykle trudne, a często wręcz niemożliwe.

5. Oszustwa i piramidy finansowe: Niestety rynek kryptowalut jest podatny na oszustwa i piramidy finansowe. Należy zachować szczególną ostrożność i dokładnie weryfikować każdą inwestycję przed zaangażowaniem środków.

Zanim zainwestujesz w kryptowaluty:

  • Zrozum ryzyko: Dokładnie zapoznaj się z ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić.
  • Dywersyfikuj portfel: Nie lokuj wszystkich oszczędności w jedną kryptowalutę. Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego zmniejsza ryzyko strat.
  • Inwestuj tylko to, co rozumiesz: Nie inwestuj w kryptowaluty, których działania i wartości nie rozumiesz.
  • Chroń swoje środki: Stosuj silne hasła, aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe i przechowuj kryptowaluty w bezpiecznych portfelach.
  • Uważaj na oszustwa: Nie ulegaj presji czasu i dokładnie weryfikuj każdą ofertę inwestycyjną. Szukaj wiarygodnych źródeł informacji i opinii.

Pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty to ryzykowna gra. Podejmuj świadome decyzje, inwestuj rozważnie i nigdy nie ryzykuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić.

Dziękujemy że jesteś z nami


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Idalia 06.07.2024 23:31
Komentarz usunięty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama