Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:35
Reklama

Bohaterska akcja w Słubicach! Policjanci i strażacy ratują małe ptaki

Z niecodzienną interwencją mieli do czynienia słubiccy policjanci. Wspólnie ze strażakami uratowali pustułki zwyczajne (chronione w Polsce pisklaki z rodziny sokołowatych), które wypadły z gniazda w jednym z bloków w Słubicach.
Bohaterska akcja w Słubicach! Policjanci i strażacy ratują małe ptaki

Uratowane ptaszki przekazane zostały pod fachową opiekę miejscowego weterynarza. W niedzielę (23 czerwca) po godzinie 17 dyżurny słubickiej komendy dostał informację o leżących na chodniku dużych pisklętach. Na miejsce przyjechali policjanci Wydziału Prewencji, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej pomogli małym ptakom. Pisklęta, które leżały na chodniku objęto opieką.

Zobacz też: 

 O zdarzeniu został powiadomiony Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Słubicach. Policjanci podjęli decyzję o sprawdzeniu gniazda, które powstało za rynną na dachu w jednym z bloków w Słubicach. Okazało się, że w gnieździe zastano jeszcze jedno duże pisklę pustułki. Gniazdo, w którym przebywały dotąd pisklęta było zbyt małe by mogły one tam z powrotem wrócić. Przybyły na miejsce weterynarz podjął decyzję o przejęciu wszystkich piskląt pod opiekę. Okazało się, że pisklęta to pustułki zwyczajne, ptaki drapieżne z rodziny sokołowatych - gatunek objęty w Polsce ścisłą ochroną.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama