Radny Ireneusz Maciej Zmora zwrócił się do prezydenta Gorzowa z interpelacją dotyczącą zagrożenia, jakie stwarza nisko zwisający konar drzewa na osiedlu Słonecznym, w sąsiedztwie klubu „Zodiak”.
Według mieszkańców sytuacja staje się coraz bardziej uciążliwa i niebezpieczna. Gałąź schodzi tak nisko, że piesi muszą się schylać lub omijać przeszkodę, by przejść chodnikiem i schodami. Problem szczególnie dotyka dzieci, osoby starsze i mieszkańców z ograniczoną mobilnością.
Radny w swoim piśmie zwraca uwagę, że w przypadku silniejszego wiatru może dojść do złamania gałęzi, a to bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu przechodniów.
W interpelacji radny wnosi o:
- Przegląd stanu drzewa przez odpowiednie służby.
- Pilne przycięcie lub usunięcie konaru.
- Rozważenie dodatkowego uporządkowania zieleni w tej części osiedla.
– Liczę na szybkie podjęcie działań, zanim dojdzie do wypadku – podkreślił w piśmie Ireneusz Maciej Zmora.
Mieszkańcy czekają teraz na decyzję urzędu i interwencję służb odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni miejskiej.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze