Gdyby nie czujność lubuskich policjantów i ich skuteczna praca operacyjna, 23-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nielegalnie wzbogaciłby się o 40 tysięcy złotych. Niepowodzenie tej transakcji to zasługa funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Wynikiem ich pracy była wiedza dotycząca możliwości przedłożenia stwierdzającej nieprawdę dokumentacji, dzięki której 23-latek próbował finalizować już swoje przestępcze zamierzenia. Na szczęście, dzięki policjantom, nie doszło to do skutku.
W piątkowe (8 sierpnia) przedpołudnie, funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, pojawili się w jednej z placówek bankowych w Żaganiu i udaremnili bezprawny plan mężczyzny. Policjanci zatrzymali zaskoczonego ich obecnością 23-latka, który próbował zawrzeć umowę kredytu poprzez przedłożenie sfałszowanej dokumentacji o uzyskiwanych dochodach.
Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdzie przeprowadzono z nim czynności procesowe. 23-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Usłyszał zarzut z artykułu 286 kodeksu karnego:
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.





![Gorzów staje się „miastem-gąbką”! Zobacz, jak walczymy ze skutkami zmian klimatu [WIDEO] Gorzów staje się „miastem-gąbką”! Zobacz, jak walczymy ze skutkami zmian klimatu [WIDEO]](https://static2.telewizjagorzow.pl/data/articles/sm-16x9-gorzow-staje-sie-miastem-gabka-zobacz-jak-walczymy-ze-skutkami-zmian-klimatu-wideo-1766482767.jpg)
![Małżeństwa jednopłciowe. Polacy powiedzieli, co o tym sądzą [SONDAŻ] Małżeństwa jednopłciowe. Polacy powiedzieli, co o tym sądzą [SONDAŻ]](https://static2.telewizjagorzow.pl/data/articles/sm-16x9-malzenstwa-jednoplciowe-polacy-powiedzieli-co-o-tym-sadza-sondaz-1766481994.png)







Napisz komentarz
Komentarze