Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 13:49

Uwaga mieszkańcy! Fałszywy kominiarz grasuje w okolicy!

Oszustwa i wyłudzenia to problem, który coraz częściej dotyka mieszkańców Gorzowa. Przestępcy nie tylko nie ustają w swoich działaniach, ale także coraz bardziej zaskakują swoją niezwykłą kreatywnością.
Uwaga mieszkańcy! Fałszywy kominiarz grasuje w okolicy!

Źródło: Canva

W okolicach Gorzowa pojawił się fałszywy kominiarz, który wykorzystuje zaufanie mieszkańców, aby wyłudzić od nich pieniądze. Na jednej lokalnych grup na portalu społecznościowym pojawiła się informacja dotycząca podejrzanego kominiarza. 

Cześć sąsiedzi. Mam informację od brata z Kłodawy, że kręci się fałszywy kominiarz po okolicy. Jeździ białym citroenem berlingo. Gościu w przeszłości był karany za wyłudzenia – poinformował jeden z mieszkańców. 

Jak rozpoznać fałszywego kominiarza?

  • Ubiór: Prawdziwy kominiarz powinien być ubrany w czarny kombinezon i czapkę. Fałszywi kominiarze często noszą ubrania przypominające robocze, ale nie są one typowe dla tej profesji.
  • Zachowanie: Prawdziwy kominiarz chętnie odpowie na pytania dotyczące swojej pracy i przedstawi stosowne dokumenty. Fałszywi kominiarze mogą być nerwowi, unikać kontaktu wzrokowego i niechętnie udzielać informacji.
  • Cena: Prawdziwy kominiarz przed rozpoczęciem pracy powinien przedstawić ofertę i uzgodnić cenę. Fałszywi kominiarze często żądają wygórowanych kwot lub pobierają zaliczki z góry.

Co robić, jeśli spotkasz podejrzanego kominiarza?

  • Nie wpuszczaj go do domu: Nie wpuszczaj kominiarza do domu, dopóki nie upewnisz się, że jest on prawdziwy.
  • Zapytaj o dokumenty: Poproś kominiarza o okazanie dokumentów potwierdzających jego kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania zawodu.
  • Zadzwoń na policję: Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadzwoń na policję pod numer 112.

Pamiętajmy, aby zachować czujność i nie dać się oszukać!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze