Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 15 lipca 2026 07:06
Reklama

Kilka zastępów straży ruszyło do akcji. Płonął budynek mieszkalny

Kilka zastępów straży pożarnej zostało skierowanych do pożaru budynku mieszkalnego. Ogień objął dach obiektu, a na miejscu pojawiła się również policja. Jak przekazali strażacy, w chwili zdarzenia wewnątrz nie przebywały żadne osoby.
Kilka zastępów straży ruszyło do akcji. Płonął budynek mieszkalny

Źródło: OSP Bogdaniec

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek 14 lipca we Włostowie. O godzinie 16.27 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego.

Jak poinformowali druhowie z OSP Bogdaniec, na miejsce skierowany został ich zastęp Florian 309-04. Po dojeździe strażacy zastali pożar obejmujący dach budynku.

W chwili pojawienia się ognia wewnątrz nie przebywały żadne osoby. Dzięki temu nie było konieczności prowadzenia ewakuacji mieszkańców. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

W akcji uczestniczyło kilka jednostek straży pożarnej. Na miejscu pracowali druhowie z OSP Lubczyno, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, OSP Witnica oraz OSP Bogdaniec. Działania zabezpieczała również policja.

Strażacy nie przekazali informacji o osobach poszkodowanych. Nie podano również, co było przyczyną pojawienia się ognia na dachu budynku. Okoliczności zdarzenia będą ustalane.

Pożary dachów należą do zdarzeń wymagających szybkiej interwencji, ponieważ ogień może rozprzestrzeniać się po elementach konstrukcyjnych i objąć kolejne części obiektu. W tym przypadku na miejsce skierowano kilka zastępów, które wspólnie prowadziły działania.

O zdarzeniu poinformowali druhowie z OSP Bogdaniec.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama