Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 lipca 2025 11:09
Reklama

Zniszczony budynek miejski w Gorzowie. Radny pyta o monitoring i straty

Czy miasto skutecznie reaguje na akty wandalizmu w przestrzeni publicznej? Radny Roman Sondej z klubu Prawa i Sprawiedliwości skierował interpelację do prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego w sprawie usunięcia graffiti z elewacji budynku miejskiego przy ul. Teatralnej 26. W dokumencie zawarto szereg pytań dotyczących skuteczności służb, kosztów oraz podejmowanych działań prewencyjnych.
Zniszczony budynek miejski w Gorzowie. Radny pyta o monitoring i straty

Graffiti na elewacji budynku miejskiego przy ul. Teatralnej 26 w Gorzowie Wielkopolskim stało się przedmiotem interpelacji złożonej przez radnego Romana Sondeja (Prawo i Sprawiedliwość). Jak wskazuje radny, dewastacja wpływa negatywnie na estetykę przestrzeni publicznej i może prowadzić do powielania podobnych aktów wandalizmu w innych częściach miasta.

W piśmie skierowanym do prezydenta miasta, Roman Sondej domaga się odpowiedzi na konkretne pytania związane zarówno z usunięciem obecnego graffiti, jak i systemowymi działaniami miasta w walce z tego rodzaju przestępstwami.

Radny pyta m.in., kiedy planowane jest usunięcie graffiti z elewacji budynku przy Teatralnej 26 oraz czy władze miasta zgłaszają podobne akty dewastacji do Policji. Interesuje go także liczba takich zgłoszeń od 1 czerwca 2024 roku. Kluczowe znaczenie mają również pytania o skuteczność wykrywania sprawców, koszty napraw i możliwość ich odzyskania od osób odpowiedzialnych za zniszczenia.

W interpelacji pojawia się również wątek kosztów ponoszonych przez miasto. Radny chce wiedzieć, jakie straty Gorzów poniósł z tytułu aktów wandalizmu w ostatnich trzech latach i czy udało się odzyskać jakiekolwiek środki finansowe w drodze roszczeń wobec sprawców.

Nie zabrakło też pytania o działania prewencyjne – ile środków przeznacza miasto na monitoring, który wspiera pracę Komendy Miejskiej Policji.

Na zakończenie radny Sondej apeluje o szczegółowe informacje na temat ewentualnych działań planowanych w celu ograniczenia takich aktów wandalizmu. W interpelacji pada przykład z Poznania, gdzie realizowany jest program „Poznań promuje sztukę nie wandalizm”, w ramach którego stworzono legalne przestrzenie do tworzenia murali i graffiti. Jak zaznacza radny, podobna inicjatywa mogłaby zostać rozważona także w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama