Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:07
Reklama

Niebezpieczne manewry widziane z góry. Dron w działaniach ruchu drogowego

Wysokie mandaty, ale i zagrożenie bardzo duże. Chodzi o wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub tuż przed nim. Policjanci przyglądają się miejscom, gdzie w przeszłości dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Niestety kierowcy nadal popełniają te same błędy i lekceważą obowiązujące przepisy.
Niebezpieczne manewry widziane z góry. Dron w działaniach ruchu drogowego

Operatorzy dronów wspomagają policjantów w wielu zadaniach. Regularnie korzystają z ich pomocy funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy obserwują zachowania kierowców i pieszych. Policjanci skupili się tym razem na przejściach dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego. W tym miejscu w przeszłości dochodziło do bardzo groźnych potrąceń. Niestety okazuje się, że kierujący popełniają nadal te same błędy.

Kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego. Kierujący ustępuje także pierwszeństwa. Kierowca nie może wyprzedzać innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Okazuje się jednak, że wielu kierowców o tym zapomina.

Zobacz też: 

Już kilka chwil po wzniesieniu drona w powietrze, operatorzy zaobserwowali kierujących, którzy  nie stosowali się do przepisów i manewry wyprzedzania wykonywali w nieodpowiednim miejscu. To skutkowało zatrzymaniem do kontroli 10 kierowców. Kierujący, nieco na początku zdezorientowani, dopiero po chwili zrozumieli, jaki błąd popełnili i że te zachowania zostały zaobserwowane z drona. Posypały się kary, i to wysokie. Przepisy wskazują, ze za takie wykroczenie na kierowców można nałożyć mandat w wysokości 1500 złotych i aż 15 punktów karnych. Kara może wynieść nawet 3000 złotych, jeśli kierujący popełnia wykroczenie w warunkach recydywy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kierowca 26.06.2024 14:06
Tylko naiwni płacą te mandaty. Proszę pokazać mi numer rej.samochodu na tym teledysku. Mają problem to do sądu. Sąd zapyta ich o to samo. Tyle w temacie. Zachęcam do przepisowej i bezpiecznej jazdy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama