Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 01:27
Reklama

Kiedy rozpocznie się budowa stadionu piłkarskiego?

Na tę inwestycję czekają nie tylko gorzowscy piłkarze, ale i kibice gorzowskich drużyn.
Kiedy rozpocznie się budowa stadionu piłkarskiego?

Źródło: Gorzowskie Inwestycja Miejskie

Modernizacja stadionu piłkarskiego przy ulicy Olimpijskiej to temat, który od dłuższego czasu budzi duże zainteresowanie kibiców i miłośników gorzowskiej piłki nożnej. Choć w lutym br. miasto podpisało umowę na realizację czynności rozpoczynających budowę, a prezydent Jacek Wójcicki spotkał się z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, to brak szczegółowych informacji o dalszych krokach budził niepokój.

Radny Jerzy Synowiec zwrócił się z oficjalnym zapytaniem do prezydenta miasta, w którym prosił o wyjaśnienie m.in. terminu rozpisania przetargu na wykonanie projektu stadionu, szacowanych kosztów inwestycji oraz harmonogramu prac modernizacyjnych.

Zobacz też: 

W odpowiedzi na interpelację radnego, Małgorzata Domagała, Zastępca Prezydenta Miasta, poinformowała, że rozpisanie przetargu na projekt stadionu będzie możliwe po uzyskaniu decyzji środowiskowej, co powinno nastąpić do końca listopada 2024 roku. Środki na ten cel zostały już zarezerwowane w rezerwie budżetowej. 

Według szacunków projektanci będą mieli około półtora roku na wykonanie projektu stadionu. Następnie musi zostać ogłoszony przetarg na budowę stadionu. Oznacza to, że symboliczne wbicie pierwszej łopaty i wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego obiektu nastąpi najwcześniej za około dwa lata. 

Nowoczesny stadion piłkarski przy ulicy Olimpijskiej to nie tylko wygoda dla zawodników i lepsze warunki do rozgrywania meczów, ale również szansa na promocję miasta i rozwój lokalnego sportu. Modernizacja stadionu piłkarskiego przy ulicy Olimpijskiej to z pewnością ważna inwestycja dla Gorzowa.  Pozostaje teraz czekać na dalsze informacje o postępach prac i dokładny termin rozpoczęcia budowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama