Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 13:31

Warta na granicy stanu alarmowego! Strażacy układają worki przy ulicy Teatralnej

Poziom Warty niebezpiecznie zbliża się do stanu alarmowego, brakuje już tylko kilkadziesiąt centymetrów. Są kolejne decyzje miasta w tej sprawie.
Warta na granicy stanu alarmowego! Strażacy układają worki przy ulicy Teatralnej

Poziom wody zbliża się do stanu alarmowego, do którego brakuje już tylko 37 cm. Wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzów wraz ze strażakami zabezpieczają newralgiczne miejsca. Przy ulicy Teatralnej układają oni worki z piaskiem, żeby zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem.

Trudne warunki pogodowe oraz wysoki poziom rzeki Warty skłoniły władze Gorzowa do podjęcia decyzji o zamknięciu dolnego ciągu spacerowej ścieżki nad brzegiem rzeki (12 stycznia br.). Sytuacja stała się jeszcze bardziej niepokojąca, gdy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dnia 29 stycznia 2024 roku ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia, informując o nadchodzącym wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Prezydent Gorzowa rozporządzeniem nr 23/2024 ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta Gorzowa, obowiązujące od 2 lutego od godz. 12 do odwołania. Jednak od tego czasu poziom wody nie zmniejszył się, a jeszcze wzrósł. 

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) obecny poziom Warty wynosi 433 cm (2024-02-15 08:20 UTC) i w przeciągu ostatnich 72 godzin wzrósł o 13 cm, a od czasu ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego zanotowane wzrost o 34 cm.  

Obserwuj nas, aby być na bieżąco!

Dziękujemy, że jesteś z nami!Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze