Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:05
Reklama

Znaczne ilości narkotyków i duża uprawa konopi. Akt oskarżenia trafi do sądu

Praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który w domu miał dużą uprawę konopi i 8 kilogramów marihuany.
Znaczne ilości narkotyków i duża uprawa konopi. Akt oskarżenia trafi do sądu

Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli także sporo sprzętu, wykorzystywanego do produkcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a akt oskarżenia w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę, trafi niebawem do sądu. 

Policjanci z gorzowskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość narkotykową, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie przeprowadzili realizację i zatrzymali mężczyznę, który odpowiadać będzie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W lutym tego roku policjanci weszli do jednego z domów w Gorzowie Wielkopolskim. To działanie, które było rezultatem wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy. Wiedzieli, że w wytypowanym lokalu mogą być znaczne ilości narkotyków. Informacje się potwierdziły – w środku odkryli sporą uprawę konopi. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli także wykorzystywany sprzęt – między innymi kilka sztuk zasilaczy, wentylatorów, lamp i namiotów. W jednym z pomieszczeń znajdował się susz. Po przeliczeniu i zważeniu okazało się, że łącznie jest to 126 sztuk krzewów konopi oraz 8 kilogramów marihuany. 34-letni podejrzany został przewieziony do gorzowskiej komendy.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wielkopolskim zebrano dużo materiału dowodowego. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Będzie odpowiadał za uprawę konopi, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w jego sprawie trafi niebawem do sądu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama