Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:35
Reklama

Budynkowy śmigus-dyngus. Tradycji musi się stać zadość

To już tradycja, bez której trudno wyobrazić sobie drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. W okolicznych gminach druhowie kilku Ochotniczej Straży Pożarnej przejadą ulicami i będą polewać dachy domów. Jest to zwyczaj, który ma przynieść ochronę domostwa przed pożarem.
Budynkowy śmigus-dyngus. Tradycji musi się stać zadość

Źródło: Facebook / OSP Janczewo

Śmigus-dyngus dla budynków to dobrze znana mieszkańcom okolicznych wiosek i miejscowości tradycja. Strażacy ochotnicy wyjadą na ulice i będą symbolicznie polewać dachy domów. Ma to zapewnić ochronę budynku i jego mieszkańców przed pożarem, a także innymi nieszczęściami. Oczywiście żaden dach nie będzie polewany bez zgody jego właścicieli. 

Zobacz też:

Dla druhów z OSP to również szansa na zorganizowanie dobrowolnej zbiórki, na zakup niezbędnego sprzętu. W zeszłym roku podczas takiej zbiórki druhowie z Janczewa zebrali 17 774,90 zł. Również tym razem na ulicach tej miejscowości będziemy mogli w Wielkanocny Poniedziałek dostrzec charakterystyczne czerwone wozy i strażaków, którzy będą prowadzili zbiórkę na zakup specjalistycznego sprzętu. W tym roku akcję zapowiedziały już zastępy strażaków z OSP Kłodawa czy OSP Wawrów, które przy okazji tradycji będą zbierać datki na zakup defibrylatora AED. Z kolei Santocka-Gralewska Ochotnicza Straż Pożarna zebrane w trakcie akcji środki przeznaczy na zakup specjalistycznego drona używanego podczas działań ratowniczo-poszukiwawczych, a także strażniczych. 

Strażacy Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, informują o symbolicznej i tradycyjnej akcji polewania dachów wodą w śmigus dyngus, która odbędzie się 01.04.2024 od godziny 11:30, na terenach okolicznych miejscowości tj. Gralewo, Santok, Płomykowo. Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz wypatrywania naszych czerwonych samochodów!!! - możemy przeczytać na Facebooku Santocko-Gralewskiego OSP. 

W wielu miejscach na zakończenie akcji zapowiedziana jest nie lada gratka dla najmłodszych, chociaż nie tylko - bitwa wodna pod remizą. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zobacz też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama