Motocykliści gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 53-letniego mężczyznę. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Dodatkowo, motocykl kierującego nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Piątkowa (31 lipca) kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 53-letniego motocyklisty, który zlekceważył obowiązujące przepisy i orzeczenia sądu. Mężczyzna poruszał się motocyklem, który nie posiadał aktualnych badań technicznych. Podczas wykonywania czynności gorzowscy funkcjonariusze sprawdzili dane kierującego w policyjnych systemach informatycznych. Wówczas okazało się, że 53-latek ma na swoim koncie aż dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mimo wydanych przez sąd orzeczeń zdecydował się ponownie wsiąść za kierownicę motocykla.
To jednak nie był koniec ustaleń mundurowych. W trakcie sprawdzenia wyszło na jaw, że mężczyzna jest również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności. 53-latek został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy. Nie zmienia to jednak faktu, że swoim zachowaniem dopuścił się złamania obowiązujących przepisów i zignorował wydane wobec niego orzeczenia sądu.
Policja przypomina, że lekceważenie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów jest poważnym przestępstwem, a każda osoba, która świadomie ignoruje takie orzeczenia, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Napisz komentarz
Komentarze