Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:26
Reklama

Gorzów uwzględniony na mapie kolejowej

Gorzów został uwzględniony w planach rozwoju krajowej sieci kolejowej. Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało założenia Zintegrowanej Sieci Kolejowej, w których przez miasto mają przebiegać dwie ważne magistrale kolejowe.Według przedstawionych planów Gorzów ma zyskać nowe połączenie z Zieloną Górą oraz zostać włączony do sieci Kolei Dużych Prędkości na trasie Poznań – Gorzów – Szczecin. W przyszłości przez miasto miałby także przebiegać jeden z głównych korytarzy kolejowych łączących Warszawę z Berlinem.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama