TVN24 kontynuuje ogólnopolską trasę organizowaną z okazji 25-lecia działalności stacji. Kolejnym przystankiem na mapie wydarzeń będzie Gorzów Wielkopolski, gdzie na mieszkańców czekać będą spotkania z dziennikarzami, warsztaty, debaty oraz prezentacja zaplecza technicznego wykorzystywanego podczas realizacji programów.
Jedną z osób, które pojawią się podczas wydarzenia, będzie Marta Gordziewicz, reporterka programu „Czarno na białym”. Dziennikarka związana obecnie z krakowską redakcją TVN24 podkreśla, że udział w spotkaniu ma dla niej szczególne znaczenie, ponieważ wraca do rodzinnego miasta. To właśnie w Gorzowie rozpoczęła swoją współpracę ze stacją, która nadaje od 2001 roku.
Na Starym Rynku będzie można spotkać również innych przedstawicieli TVN24. Wśród nich znajdą się Małgorzata Mielcarek, Michał Tracz, Łukasz Wieczorek, Radomir Wit, Rafał Wojda, Maja Popielarska oraz Justyna Kosela. Dziennikarze zapowiadają możliwość bezpośrednich rozmów z widzami, co w codziennej pracy telewizyjnej zdarza się stosunkowo rzadko.
Sportowy temat także pojawił się w zapowiedziach wydarzenia. Podczas rozmów przed wizytą w Gorzowie zwrócono uwagę na silne związki miasta z żużlem. Marta Gordziewicz przyznała jednak, że mimo lokalnej popularności tej dyscypliny sama nigdy nie należała do grona jej zagorzałych kibiców.
Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje. Uczestnicy będą mogli zobaczyć wozy transmisyjne, wziąć udział w quizach oraz porozmawiać z dziennikarzami o pracy w telewizji. Małgorzata Mielcarek zapowiada także możliwość spotkań w mniej formalnej atmosferze.
W programie znalazły się ponadto występy i spotkania z gośćmi związanymi z regionem. Do Gorzowa przyjadą m.in. Maciej Lepiato, paralimpijski mistrz i wielokrotny mistrz świata w skoku wzwyż, rysownik i plakacista Tomasz Broda oraz Agata Porębska, pilotka i instruktorka specjalizująca się w akrobacji lotniczej. W wydarzeniu weźmie udział także wokalistka Martyna Cyrko.
Szczegółowy harmonogram przewiduje rozpoczęcie o godz. 11.00 warsztatów pogodowych prowadzonych przez Maję Popielarską. Uczestnicy będą mogli otrzymać sadzonki pochodzące z jej ogrodu. Następnie, o godz. 12.15, zaplanowano nagranie programu „W kuluarach” z udziałem Radomira Wita, Michała Tracza i Marty Gordziewicz. Z kolei o godz. 15.30 rozpocznie się debata poświęcona zjawisku hejtu, w której udział wezmą Marta Gordziewicz, Małgorzata Mielcarek, Michał Tracz oraz Radomir Wit.
Trasa „Jesteśmy stąd” obejmuje miasta z różnych części kraju. W ramach obchodów 25-lecia TVN24 ekipa stacji odwiedziła już m.in. Słupsk, Kazimierz Dolny, Siemiatycze, Bielsko-Białą, Łódź, Giżycko i Zakopane. W planach są kolejne spotkania, w tym w Szczecinie oraz Bydgoszczy.

Napisz komentarz
Komentarze