Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 kwietnia 2026 13:59
Reklama

Internat zyska własną energię. Powstanie fotowoltaika i magazyn prądu

W jednym z budynków użyteczności publicznej planowana jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Nowe rozwiązania mają poprawić efektywność energetyczną i ograniczyć koszty utrzymania obiektu.
Internat zyska własną energię. Powstanie fotowoltaika i magazyn prądu

W planach jest budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii, która zasili budynek internatu. System będzie składał się z 89 modułów o mocy 560 Wp każdy. Łączna moc instalacji wyniesie blisko 50 kWp.

Uzupełnieniem będzie magazyn energii o pojemności przekraczającej 51 kWh. Pozwoli to na gromadzenie nadwyżek wyprodukowanego prądu i wykorzystywanie ich w momentach, gdy produkcja energii ze słońca jest niższa, na przykład wieczorem lub w nocy.

Dzięki tej inwestycji internat będzie mógł w dużym stopniu korzystać z własnej energii. W sytuacji, gdy produkcja przewyższy bieżące zapotrzebowanie, nadwyżki trafią do sieci energetycznej.

Nowa instalacja ma przyczynić się do obniżenia kosztów zużycia energii elektrycznej oraz ograniczenia wpływu obiektu na środowisko. To kolejny etap działań związanych z rozwojem nowoczesnej infrastruktury opartej na odnawialnych źródłach energii.

Obecnie dostępne są szczegóły dotyczące postępowania przetargowego. Dokumentacja została udostępniona na platformie zakupowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama