Przez ostatni weekend (25-27 lipca) lubuscy policjanci ujawnili niebezpieczną jazdę 19 osób, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Poza wysokimi mandatami karnymi i nałożeniem punktów karnych nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymano uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.
Wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek czy urlop często nam się spieszy, aby w jak najkrótszym czasie znaleźć się na plaży, popływać w jeziorze czy wejść na górski szlak. Droga do wakacyjnego celu może być krótsza bądź dłuższa, najważniejsze jednak, aby była bezpieczna. Niestety, wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących przepisów związanych z ograniczeniami prędkości oraz warunków drogowych. Efektem takiego zachowania mogą kolizje i wypadki drogowe, które czasami kończą się tragicznie. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Lubuscy policjanci przez całą dobę, siedem dni w tygodniu podejmują wszelkie możliwe działania, aby na drogach było bezpiecznie. Jednym z takich działań są kontrole prędkości z jaką poruszają się pojazdy, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. To tam najczęściej mamy do czynienia z większą liczbą osób pieszych czy rowerzystów. To tak zwani „niechronieni” – uczestnicy ruchu drogowego, którzy najbardziej narażeni są na poważne obrażenia w przypadku zdarzeń drogowych. Warto wiedzieć, że wyższa prędkość automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą – na przykład ominięcie przeszkody czy zachowanie bezpiecznej odległości od innego pojazdu. „Gaz do dechy” niestety może zakończyć się tragicznie.
Tylko przez ostatni weekend (25-27 lipca) policjanci drogówki zatrzymali na terenie województwa lubuskiego aż 19 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Niebezpieczne prędkości zakończyły się poważnymi konsekwencjami. Poza wysokim mandatem karnym i nałożeniem punktów karnych, kierowcom zatrzymano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Od początku tegorocznych wakacji lubuscy policjanci ujawnili 100, a od stycznia 2025 roku aż 410 takich skrajnie niebezpiecznych zachowań zmotoryzowanych.
Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z priorytetów działania Policji. Robimy wszystko, aby każdy użytkownik lubuskich dróg czuł się na nich bezpiecznie i miał pewność, że sprawnie dojedzie do wyznaczonego celu. Jednak aktywność policjantów to jedno. Drugim, istotniejszym czynnikiem bezpieczeństwa jest sama postawa kierujących, ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z przepisami prawa to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze