Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 01:33
Reklama

Budowa będzie opóźniona? Na ulicy Spichrzowej rozpoczynają się spodziewane prace archeologiczne

Budowa będzie opóźniona? Na ulicy Spichrzowej rozpoczynają się spodziewane prace archeologiczne

Źródło: FB Muzeum Lubuskie

Jak informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie na ulicy Spichrzowej rozpoczynają się spodziewane prace archeologiczne. Podczas trwającej przebudowy ulicy Spichrzowej, w ramach nadzoru archeologicznego, w rejonie skrzyżowania z ulicą Mostową zarejestrowano relikty dawnej zabudowy nowożytnej oraz warstwy kulturowe, wstępnie datowane na okres pradziejowy średniowieczny i nowożytny.

Na oficjalnym koncie Muzeum Lubuskiego w mediach społecznościowych możemy przeczytać:

Archeolodzy Muzeum Lubuskiego mają ręce pełne roboty przy prowadzonej w centrum Gorzowa Wielkopolskiego przebudowie ul. Spichrzowej. Tak jak wcześniej przypuszczano - pod ziemią w okolicach mostu staromiejskiego podczas prac budowlanych odsłonięte zostały niezniszczone zabudową nawarstwienia kulturowe z czasów średniowiecza i pradziejów, prawdopodobnie epoki brązu. Spod ziemi wydobyto fragmenty ceramiki naczyniowej, odkrywane są także pozostałości osady pradziejowej i późnośredniowiecznego miasta.

W obszarze tym przeprowadzone zostaną tzw. ratownicze badania wykopaliskowe. Wskazany teren zostanie wyłączony z robót budowanych, do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez archeologów. Nie oznacza to jednak całkowitego wstrzymania inwestycji, która będzie kontynuowana w pozostałym zakresie, nadal pod nadzorem archeologicznym.

Dziękujemy że jesteś z nami


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama