Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 12:50

Szykuje się hit kolejki PGE Ekstraligi

W najbliższą niedzielę, w ramach 9. kolejki PGE Ekstraligi, Stal Gorzów podejmie u siebie zespół z Lublina, czyli Motor Lublin.
Szykuje się hit kolejki PGE Ekstraligi

Autor: Marta Czernicka

W pierwszym starciu tych ekip górą byli lublinianie. Podopiecznym trenera Stanisława Chomskiego udało się uzbierać zaledwie 35 punktów, podczas gdy Motor Lublin wywalczył 55.

Zdecydowanie w bardziej komfortowej sytuacji jest drużyna Motoru Lublin. Jadą w pełnym składzie i do tej pory nie przegrali żadnego meczu. Są liderem tabeli PGE Ekstraligi. Mówi się, że Motor Lublin nie ma słabych punktów. Dodatkowo Bartosz Zmarzlik doskonale zna gorzowski tor. Ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy młodzieżowcami Stali a Wiktorem Przyjemskim. Wychowanek Polonii Bydgoszcz świetnie spisuje się na stadionie Edwarda Jancarza.

Zobacz też: 

Nieco gorzej wygląda sytuacja w drużynie gospodarzy. W składzie awizowanym zabrakło Oskara Fajfera, który po poważnym upadku w meczu z Lesznem doznał wstrząśnienia mózgu. Nie wiadomo, czy żużlowiec wystąpi w niedzielnym starciu. Poniżej oczekiwań spisuje się Jakub Miśkowiak. Niektórzy twierdzą, że to klątwa pozycji U24. Pewnymi punktami zespołu Stanisława Chomskiego są Martin Vaculik, Szymon Woźniak i Anders Thomsen. Ogromne postępy na pozycji juniorskiej zrobił Jakub Stojanowski. Również Oskar Paluch dowozi cenne punkty. Niewiadomo, czy szansę na występ dostanie Mathias Pollestad. Norweg bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach U24. W tym sezonie jeszcze nie miał okazji startować w PGE Ekstralidze. 

Faworytem meczu są goście, jednak to jest żużel i tu może wydarzyć się wszystko. Emocji na pewno nie zabraknie! 

Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19:30. 

Awizowane składy: 

Motor Lublin

1. Dominik Kubera

2. Jack Holder 

3. Fredrik Lindgren 

4. Mateusz Cierniak 

5. Bartosz Zmarzlik 

6. Wiktor Przyjemski 

7. Bartosz Bańbor 

Stal Gorzów:

9. Jakub Miśkowiak

10. Szymon Woźniak 

11. Martin Vaculik 

12. Mathias Pollestdad 

13. Anders Thomsen 

14. Oskar Paluch 

15. Jakub Stojanowski

 Początek spotkania: 19:15

 Sędzia: Krzysztof Meyze 

Komisarz toru: Maciej Głód 

Komisarz techniczny: Ryszard Walus 

Wynik pierwszego spotkania: Motor 55:35 Sta


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze