Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 września 2024 05:49
Reklama

Migranci wykorzystują międzynarodowe połączenia kolejowe

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali czworo Gwinejczyków oraz obywatelkę RPA, których pobyt na terytorium naszego kraju był nielegalny. Migranci wpadli w ręce funkcjonariuszy SG w trakcie podróży koleją.
Migranci wykorzystują międzynarodowe połączenia kolejowe

Źródło: Straż Graniczna

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Świecku podczas służby ukierunkowanej na ochronę szlaków komunikacyjnych wylegitymowali czworo cudzoziemców, pasażerów międzynarodowego pociągu relacji Warszawa - Berlin. Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców okazało się, że czworo cudzoziemców pochodzących z Gwinei, przebywa w Polsce nielegalnie. Nie posiadali oni przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość oraz uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Ponadto w rozmowie z funkcjonariuszami cudzoziemcy oświadczyli, że zamierzali przekroczyć polsko-niemiecką granicę jadąc do celu podróży - Berlina. Pokazali także mundurowym wykupione cztery bilety kolejowe do Niemiec. 

Zobacz też: 

Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju zostali zatrzymani. Za popełnione wykroczenie (nielegalne przekroczenie granicy) cudzoziemców pouczono. Wobec Gwinejczyków wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu potwierdzenia ich tożsamości oraz wydania decyzji o konieczności wyjazdu z Polski, decyzją sądu wszystkich umieszczono w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Mundurowi ze Świecka w tym samym dniu, w międzynarodowym pociągu relacji Berlin - Warszawa, zatrzymali obywatelką Republiki Południowej Afryki, która do kontroli, oprócz ważnego paszportu, okazała funkcjonariuszom wydaną na jej dane, podrobioną polską kartę pobytu. Kobieta została zatrzymana, usłyszała zarzut posłużenia się podczas kontroli podrobionym dokumentem, przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze grzywny w wysokości 2250 zł. Niezależnie od tego obywatelkę RPA zobowiązano w ciągu 10 dni do powrotu do kraju jej pochodzenia oraz orzeczono 2-letni zakaz ponownego wjazdu do państw strefy Schengen.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama