Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 17 lipca 2024 23:57
Reklama

Oszuści nie odpuszczają! Nowe, kreatywne metody wyłudzeń w Gorzowie

Oszustwo jest jak rzeka - zawsze zmienia bieg i ukazuje się w zupełnie nowych formach. Przestępcy nie próżnują, a mieszkańcy Gorzowa doświadczają nowych metod oszustw.
Oszuści nie odpuszczają! Nowe, kreatywne metody wyłudzeń w Gorzowie

Oszuści nie próżnują i wymyślają coraz to nowsze sposoby na pozbawienie nas pieniędzy. Oszustwo na kominiarza, strażaka czy bankowca to już od dawna znane sposoby, ale teraz przyszła kolej na nowe, bardziej wyrafinowane metody. Teraz przestępcy działają w sieci, a ich ulubionym narzędziem stał się popularny komunikator WhatsApp.

Ofiarą jednej z takich prób oszustwa padła mieszkanka Gorzowa, która otrzymała wiadomość z nieznanego numeru z Mozambiku. Treść wiadomości wzbudziła zaniepokojenie.

'Krzysztof twoje konto finansowe zostało otwarte. Numer konta yb135. Hasło ybk5521. Saldo konta USDT 2,253,3700. [jutkes.com] Prosimy o bezpieczne przechowywanie'' - tak brzmi treść wiadomości. 

Mieszkanka Gorzowa zachowała czujność i zignorowała wiadomość. Niestety, wiele osób w takiej sytuacji dałoby się skusić i kliknęłoby w podany link lub odpowiedziało na wiadomość. To właśnie otwiera furtkę oszustom, którzy potrafią w ten sposób wykraść oszczędności życia. 

Zobacz też: 

Jak się chronić?

  • Nie klikaj w podejrzane linki! Nawet jeśli wiadomość wydaje się pochodzić od znajomego, lepiej zachować ostrożność i sprawdzić nadawcę.
  • Nie podawaj nikomu danych logowania do swoich kont bankowych czy innych kont finansowych. Pamiętaj, że prawdziwe firmy nigdy nie proszą o takie dane w wiadomościach prywatnych.
  • W razie wątpliwości skontaktuj się z bankiem lub inną instytucją, której rzekomo dotyczy wiadomość.
  • Zgłaszaj podejrzane wiadomości na policję.

Pamiętajmy, że oszuści są coraz bardziej wyrafinowani i potrafią manipulować ludźmi. Bądźmy czujni i nie dajmy się im nabrać!

Dodatkowe rady:

  • Zainstaluj program antywirusowy i regularnie go aktualizuj.
  • Używaj silnych haseł i nie używaj tego samego hasła do różnych kont.
  • Włącz dwuetapową weryfikację dla swoich kont.
  • Regularnie sprawdzaj wyciągi z konta bankowego i zgłaszaj wszelkie podejrzane transakcje.

Dbając o bezpieczeństwo w sieci, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko padnięcia ofiarą oszustów. Pamiętajmy, że ostrożność i zdrowy rozsądek to nasza najlepsza broń!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama