Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:33
Reklama

Nowe stawki opłat eksploatacyjnych na gorzowskim osiedlu - co to oznacza dla mieszkańców?

Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców Gorzowa.
Nowe stawki opłat eksploatacyjnych na gorzowskim osiedlu - co to oznacza dla mieszkańców?

Mieszkańcy osiedla Dolinki w Gorzowie otrzymali niedawno niepokojące wiadomości. Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała, że w związku z decyzją Dyrektora Regionalnego Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu z dnia 14 kwietnia ulegnie zmianie cena za wodę i odprowadzanie ścieków z 15,75 zł. / na 16,37 zł/ m³, która zostaje wprowadzona od dnia 1 sierpnia br. 

To jednak nie koniec podwyżek. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Dolinki" poinformowała o konieczności podniesienia stawek opłat eksploatacyjnych od 1 września 2024 roku.

Nowe stawki prezentują się następująco:

  • Członkowie spółdzielni: 2,45 zł/m²
  • Osoby niebędące członkami: 2,73 zł/m²
  • Mieszkania na umowę najmu: 6,50 zł/m²

Zobacz też:

Podwyżki te wynikają z prognozy kosztów przyjętych do Planu GZM na 2024 rok. Jak tłumaczy spółdzielnia, wzrost cen energii, materiałów budowlanych i usług komunalnych wymusza na nich takie działania. Nowe stawki z pewnością nie są dobrą wiadomością dla mieszkańców Dolinek. Oznacza to dla nich dodatkowe obciążenie budżetu domowego. Spółdzielnia zapewnia jednak, że podjęte kroki są niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania osiedla i zapewnienia mieszkańcom odpowiedniego standardu usług.

Warto również wspomnieć, że osoby niebędące członkami spółdzielni płacą wyższą stawkę opłaty eksploatacyjnej. Jest to podyktowane faktem, że nie partycypują one w kosztach utrzymania osiedla poprzez wpłacanie składek członkowskich.

Mieszkańcy nie są zadowoleni. To jednak nie jedyne podwyżki które czekają lokalną społeczność. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama