Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:59
Reklama

Koniec z łamaniem przepisów na DK22! Dron pilnuje porządku!

Kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń związanych z niestosowaniem się do przepisów drogowych, to bilans pracy policjantów z drogówki, którzy monitorowali ruch z wykorzystaniem drona.
Koniec z łamaniem przepisów na DK22! Dron pilnuje porządku!

Miejscem kontroli była droga krajowa numer 22 pod Strzelcami Krajeńskimi w miejscu, gdzie trwa budowa obwodnicy. Mimo sygnalizacji świetlnej wielu kierowców bagatelizuje przepisy i innych zmotoryzowanych przejeżdżając na czerwonym świetle. Dlatego policyjne kontrole z wykorzystaniem drona są doskonałym sposobem na eliminowanie podobnych zachowań niezgodnych z przepisami.

Na drodze krajowej numer 22 trwa budowa obwodnicy, która będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców Strzelec Krajeńskich, ale również dla kierowców, którzy do tej pory jadąc wspominaną drogą zmuszeni byli wjechać do naszego miasta. Ruch na tej trasie jest spory, ponieważ wiele osób korzysta z niej jadąc nad Bałtyk. Jednak z uwagi na trwające prace budowlane trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami. Z obu stron Strzelec Krajeńskich obowiązuje sygnalizacja świetlna. Niestety część kierowców lekceważy przepisy i pozostałych zmotoryzowanych niestosując się do sygnalizacji przejeżdżając na czerwonym świetle. Tradycyjne policyjne kontrole w tym miejscu są mocno utrudnione, dlatego policjanci zdecydowali się na patrole z wykorzystaniem drona. Takie kontrole miały miejsce w ostatni piątek 5 lipca w godzinach porannych.

Zobacz też: 

Dzięki wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy dysponują dronem wyposażonym w specjalne kamery możliwe było dokładne i precyzyjne monitorowanie zachowań kierowców. Warto wspomnień, że w trakcie pierwszych trzech godzin pracy policjantów ze Strzelec Krajeńskich i Gorzowa Wielkopolskiego ujawniono kilkadziesiąt wykroczeń. Większość dotyczyła niestosowania się do sygnalizacji i przejeżdżania na czerwonym świetle. Zdarzały się również sytuację, kiedy kierowcy mimo ruchu odbywającego się na jednym pasie, wyprzedzają całą kolumnę pojazdów oczekujących na zielone światło. 

Na takie zachowania zgody być nie może, dlatego zdecydowana większość kierowców niestosujących się do przepisów została ukarana mandatami. Przypominamy, że za przejazd na czerwonym świetle grozi mandant w kwocie 500 złotych i 15 punktów karnych. Podobnych kontroli z wykorzystaniem policyjnego drona będzie więcej w tym miejscu. Najlepszym sposobem na uniknięcie mandatu i punktów karnych będzie stosowanie się do przepisów i uzbrojenie w odrobinę cierpliwości.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama