Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 01:15
Reklama

Przegońmy raka z Pompą! Razem możemy pomóc chorym dzieciom!

Stowarzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka organizuje charytatywny bieg i sztafetę, aby zebrać fundusze na zakup rozpraszaczy bólu dla dzieci chorych na białaczkę. Do akcji włączyli się biegacze, motocykliści, wędrowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy, koła gospodyń wiejskich, strażacy i wiele innych osób. Wśród nich jest gorzowianin - Jacek Zell.
Przegońmy raka z Pompą! Razem możemy pomóc chorym dzieciom!

Przegonimy raka z Pompą tak nazywa się bieg w którym biegnie gorzowianin Jacek Zell (rozmowa wideo z naszym gorzowskim bohaterem znajduje się na końcu artykułu). Stowarzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka zbiera pieniądze na rzecz Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką! Biegacze, motocykliści, wędrowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy, koła gospodyń wiejskich, strażacy i dziesiątki innych osób postanowiły połączyć swoje siły i zebrać 100 tysięcy złotych na ROZPRASZACZE BÓLU dla Wojowników z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku.  

Dla wielu dzieci opieka medyczna wiąże się z ogromnym lękiem i bólem. Szczególnie traumatyczne są zabiegi z użyciem igieł, takie jak pobieranie krwi, zakładanie wenflonu czy podawanie leków. Często uważa się, że ból jest nieunikniony i trzeba go po prostu znieść. Tymczasem proste rozwiązania, takie jak rozpraszacze bólu, mogą znacząco poprawić komfort pacjentów.

Za zebrane pieniądze Fundacja z Pompą, z którą współpracuje Stowarzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka, zakupi rozmaite rozpraszacze bólu. Będą to m.in.:

  • Małe zabaweczki i maszynki do baniek mydlanych
  • Kolorowanki, kredki, naklejki i pieczątki z motywem "JESTEM SUPER"
  • Małe maskotki-gniotki, które pomogą dzieciom rozładować stres
  • Mini układanki
  • Maszyny vendingowe z niespodziankami, uwielbiane przez dzieciaki

Na przełomie czerwca i lipca odbywa się charytatywny bieg, podczas której uczestnicy zamienią kilometry na złotówki. Trasa wiedzie z miejscowości Wierzbna przez Lubin, Gorzów Wielkopolski, Gniezno, Toruń, Łódź do Zduńskiej Woli.

Uwaga! Meta biegu i sztafety znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim przy Arenie Gorzów! 1 lipca (poniedziałek) o godzinie około 17:00 będzie to prawdziwe święto sportu i charytatywności. Będą mogli Państwo zobaczyć biegaczy i sztafetowców, wziąć udział w pikniku rodzinnym, a także wesprzeć zbiórkę na rzecz chorych dzieci.

Jak możesz pomóc:

  • Przekaż darowiznę online na trwającą zbiórkę pieniędzy (link do zbiórki
  • Udostępnij informacje o akcji w mediach społecznościowych
  • Przyjdź na metę biegu i sztafety w Gorzowie Wielkopolskim przy Arenie Gorzów 1 lipca (poniedziałek) o godzinie około 17:00!

Razem możemy zrobić wiele dobrego dla chorych dzieci! Pokażmy im, że nie są sami w tej walce!

Telewizja Gorzów i portal gorzowskie.pl również dołączyły do tej inicjatywy. Dostrzegamy ogromną wagę zbiórki, która odbywa się w tym szczytnym celu i zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Pamiętajmy, że nawet najmniejszy gest może zdziałać wiele dobra. Połączenie sił i wspólne działanie czynią nas silniejszymi i pozwalają pokonać wszelkie przeciwności.

W ostatnim odcinku programu #autorozmowni gościem Tomasza Jocza był Jacek Zell. Jedyny gorzowianin startujący w biegu Przegonimy raka z Pompą. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, a w niej nie tylko to biegu Przegonimy raka z Pompą.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby innych. Okażmy serce i zaangażujmy się w tę szlachetną akcję. Razem możemy zrobić o wiele więcej!

Dziękuję że jesteś z nami


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama