Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 14:17

Wow! Tyle imprez w Gorzowie w jeden weekend nie było!

Już w ten weekend Gorzów zamieni się w prawdziwą stolicę rozrywki. Na mieszkańców i turystów czekają liczne imprezy kulturalne, sportowe i muzyczne.
Wow! Tyle imprez w Gorzowie w jeden weekend nie było!

Nadchodzący weekend to w Gorzowie kumulacja wielu różnych wydarzeń, organizowanych na terenie Gorzowa, w tym najbardziej oczekiwana inauguracja największego cyklu kulturalnego „Dobry wieczór Gorzów”.

  • W piątek, 14 czerwca zaplanowano finał VII Tygodnia Seniora. Na płycie lodowiska zaplanowano Bal Seniora. Impreza zaplanowana jest w godzinach od 16.00 do 20.00.
  • W piątek rusza Gorzowska Strefa Kibica na bulwarze wschodnim. W pobliżu restauracji Santa Fee będzie można oglądać wszystkie mecze mistrzostw. Pierwszy zaplanowano na godzinę 21.00, a wcześniej będzie można obejrzeć ceremonię otwarcia Euro 2024. 
  • Piątek to również start Nocnego Szlaku Kulturalnego, który w tym roku po raz pierwszy trwa dwa dni (wieczory). 
  • W sobotę, 15 czerwca o godzinie 10.00 na kortach ;przy ul. Okulickiego rozpocznie się turniej tenisa ziemnego GORZÓW VIP Cup z udziałem m.in.  „dr Pawła Lubicza” z serialu „Klan” czyli Tomasza Stockingera, Maurycego Polaskiego, Tomasza Sobczaka oraz lubuskich polityków. Wręczanie nagród artystom i politykom odbędzie się na scenie plenerowej na Starym Rynku o godzinie 19.30.
  • W sobotę również drugi dzień Nocnego Szlaku Kulturalnego.
  • W sobotę o godz. 11:00 na boisku przy SP1 (ul. Dąbrowskiego 23) Kangoo Basket organizuje turniej koszykówki ulicznej. Będzie to przedstart przed HIP HOP Festiwal, który odbędzie się o 16:00 w gorzowskim Amfiteatrze przy ul. Drzymały 30.

 Zobacz też:

  • W niedzielę, 16 czerwca o godzinie 9.30 z bulwaru nad Wartą, spod „Wildomu” wystartują uczestnicy Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród zaplanowana jest na godzinę 11.00. W międzyczasie dla widzów i kibiców przygotowano wiele atrakcji: sportowych, tanecznych i innych. Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miasto Gorzów oraz Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie.
  • W niedzielę, o godzinie 19.00 na scenie na Starym Rynku prezydent Jacek Wójcicki oficjalnie zainauguruje tegoroczny cykl „Dobry wieczór Gorzów”. Zagra zespół De Mono z liderem Andrzejem Krzywym. Cykl potrwa do końca wakacji, 1 września odbędzie się ostatni z koncertów. 
  • W niedzielę, 16 czerwca o godzinie 19:15 odbędzie się zaległy mecz żużlowy siódmej rundy PGE Ekstraligi. Stal Gorzów zmierzy się z Lesznem na Stadionie im. E. Jancarza.

Dodajmy, że w ten weekend po gorzowskich torach będzie jeździł zabytkowy tramwaj

Nie tylko w Gorzowie, ale również w podgorzowskiej gminie odbędzie się bardzo ważne wydarzenie. Miłośnicy historii mogą wybrać się do Santoku, gdzie w dniach 14-16 czerwca odbędą się Dni Grodu Santok.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze