Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 00:14
Reklama

Autorozmowni - Krzysztof Korsak i Ireneusz Maciej Zmora

W najnowszym odcinku programu #autorozmowni gościem był Krzysztof Korsak, gorzowski przedsiębiorca, wykładowca akademicki i człowiek z pasją.

W trakcie rozmowy poruszono istotny temat hejtu, który w dzisiejszych czasach stanowi poważne wyzwanie dla społeczeństwa. Definiując hejt, Korsak określił go jako truciznę. 

Hejt to trucizna, którą działa na tego, co ją wypuszcza. Mniej działa na tego, co ją przyjmuje, chyba że ktoś nie ma umiejętności przyjmowania, to teraz może się jej nauczyć – wyjaśnił bohater audycji.

Istotnym elementem jest umiejętność przyjmowania hejtu, która, zdaniem gościa programu, może być nabyta i rozwinięta przez każdego.  W trakcie rozmowy poruszono także kwestię pochodzenia hejtu. Korsak zauważa, że jest to zjawisko, które narodziło się w trakcie ewolucji społeczeństwa online, szczególnie na platformach społecznościowych. To tam, w świecie wirtualnym, trucizna hejtu zyskała na sile, zataczając coraz szersze kręgi. 

W programie zapytano także o: 

  • Skąd wzięła się inspiracja do publicznych wystąpień o hejcie ?
  • Hejt w szkołach — jak wyglądają wykłady? 

Rozmowa z Krzysztofem Korsakiem w programie #autorozmowni to ważny głos w dyskusji na temat hejtu, inspirujący do refleksji nad kondycją współczesnej komunikacji i koniecznością budowania zdrowych relacji. 

Zobacz materiał wideo. Zapraszamy do oglądania! 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama