212 km/h na odcinku z ograniczeniem do 90 km/h
Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 lipca, kilka minut przed godziną 20 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy miejscowościami Licheń i Długie w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Funkcjonariusze strzeleckiej drogówki patrolujący trasę nieoznakowanym radiowozem zarejestrowali osobowe BMW poruszające się z bardzo dużą prędkością.
Przeprowadzony pomiar wykazał, że samochód jechał ponad 212 km/h, mimo że na tym odcinku obowiązuje limit 90 km/h.
Wysoki mandat i utrata uprawnień
Po zatrzymaniu pojazdu policjanci podjęli wobec 30-letniego kierowcy przewidziane prawem działania. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.
Policja przypomina o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych podróży
Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego oznacza większy ruch na drogach, dlatego funkcjonariusze zwracają uwagę na konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów, zwłaszcza dotyczących prędkości. Nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków drogowych, ponieważ wydłuża drogę hamowania i ogranicza możliwość uniknięcia zderzenia w sytuacjach zagrożenia.
Policjanci zapowiadają dalsze kontrole mające na celu eliminowanie najbardziej niebezpiecznych zachowań kierowców. Jak wynika z przekazanych informacji, tylko w pierwszym tygodniu wakacji funkcjonariusze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawa jazdy ośmiu osobom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.
Dziękujemy że jesteś z nami

Napisz komentarz
Komentarze