Upał jak sprzed ponad 100 lat
W województwie lubuskim obowiązuje najwyższy stopień ostrzeżenia przed upałami. Synoptycy prognozują temperatury przekraczające 35 stopni Celsjusza, które mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.Tak ekstremalne warunki pogodowe są w Polsce rzadkością. Podobne temperatury odnotowano ponad 100 lat temu, w 1921 roku w Prószkowie w województwie opolskim.Upał oznacza ogromne obciążenie dla organizmu, szczególnie dla dzieci, seniorów i osób przewlekle chorych. Służby apelują, by ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu, unikać słońca w najgorętszych godzinach i regularnie pić wodę.
- Dzisiaj, 07:17
Data dodania:
25.06.2026 07:17
Napisz komentarz
Komentarze