Ankieterzy United Surveys na zlecenie Wp.pl zapytali Polaków, czy w obecnej sytuacji międzynarodowej widzą w USA stabilnego i wiarygodnego gwaranta bezpieczeństwa Polski? 54,5 proc. odpowiedziało, że nie.
Przeciwnego zdania było 40,6 proc., ale z tego tylko 9,4 proc. jest zdecydowanie przekonanych. Pozostali wskazali opcję „raczej”.
4,9 proc. respondentów nie miało zdania na ten temat.
Koalicja sceptyczna, PiS entuzjastyczne
Odpowiedzi – co w polskiej rzeczywistości nie zaskakuje – zależały od poglądów politycznych ankietowanych.
Aż 77 proc. wyborców rządzącej koalicji jest zdania, że Stany Zjednoczone nie są wiarygodnym gwarantem bezpieczeństwa. W tej grupie 42 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie”, a 35 proc. „raczej nie”.
Zupełnie inaczej odpowiedzieli wyborcy PiS. Spośród nich aż 87 proc. postrzega USA jako wiarygodnego partnera.
Natomiast wśród zwolenników Konfederacji i Konfederacji Korony Polskiej łącznie 58 proc. ankietowanych nie uważa USA za stabilnego gwaranta naszego bezpieczeństwa. Przeciwnego zdania jest 42 proc. respondentów.
Dziękujemy że jesteś z nami













Napisz komentarz
Komentarze