Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 08:15
Reklama

Zakażenie meningokokami w gorzowskim przedszkolu. Placówka wdraża zalecenia sanepidu

W jednym z gorzowskich przedszkoli potwierdzono przypadek zakażenia meningokokami u dziecka. Placówka poinformowała rodziców i pozostaje w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Zgodnie z procedurami objęto opieką osoby mające bliski kontakt z chorym.
Zakażenie meningokokami w gorzowskim przedszkolu. Placówka wdraża zalecenia sanepidu

W Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 27 w Gorzowie Wielkopolskim potwierdzono przypadek zakażenia meningokokami u jednego z wychowanków. Jak poinformowała dyrektor placówki, Justyna Śpiewanek, przedszkole na bieżąco współpracuje ze służbami sanitarnymi i realizuje wszystkie zalecenia wynikające z obowiązujących procedur.

Zakażenie dotyczy jednego dziecka, a osoby, które miały z nim bliski i długotrwały kontakt, zostały już zidentyfikowane i objęte profilaktycznym leczeniem farmakologicznym. Sanepid nie stwierdził zakażenia u pozostałych członków rodziny dziecka.

Dyrekcja przedszkola apeluje do rodziców o uważną obserwację stanu zdrowia swoich dzieci i o nieprzyprowadzanie do placówki dzieci z objawami chorobowymi. W trosce o bezpieczeństwo, zaplanowano również spotkanie informacyjne, które odbędzie się 4 lutego o godz. 16:00 w przedszkolu, z udziałem przedstawiciela Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W komunikacie podkreślono, że ryzyko zakażenia dotyczy wyłącznie osób mających bezpośredni, długotrwały kontakt z osobą chorą.

Informacja została opublikowana oficjalnie w mediach społecznościowych placówki.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama