Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, służby Wojewody Lubuskiego oraz miejskie wydziały, spółki i instytucje odpowiedzialne za nadzór nad terenami nadwarciańskimi, w tym bulwarami. W działania zaangażowany jest także Gorzowski Rynek Hurtowy.
Na tę chwilę poziom wody ustabilizował się i pozostaje poniżej stanu ostrzegawczego - do jego osiągnięcia brakuje jeszcze kilkudziesięciu centymetrów.
Służby podkreślają jednak, że sytuacja hydrologiczna jest dynamiczna i wymaga stałej obserwacji. Mieszkańcy terenów potencjalnie zagrożonych podtopieniami zostali poinformowani o sytuacji i poproszeni o monitorowanie komunikatów oraz przygotowanie się na ewentualny dalszy rozwój wydarzeń.
Ze względu na wysoki stan wody oraz oblodzenie dolnego tarasu bulwarów, wejścia na ten poziom zostały zamknięte i zabezpieczone taśmami ostrzegawczymi. Działania mają charakter prewencyjny i służą zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców.
Według komunikatów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obecnie stan Warty wykazuje stabilizację. Służby miejskie pozostają w gotowości i będą na bieżąco informować o ewentualnych zmianach sytuacji.
Dziękujemy że jesteście z nami




![Warta zamarzła [wideo] Warta zamarzła [wideo]](https://static2.telewizjagorzow.pl/data/articles/sm-16x9-warta-zamarzla-wideo-1769246012.jpg)









Napisz komentarz
Komentarze