Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:13
Reklama

Zaczarowana winda i Smerfy w Askanie — grudzień pełen niespodzianek

Od 6 do 21 grudnia 2025 roku Galeria Askana w Gorzowie Wielkopolskim ponownie stanie się miejscem rodzinnych spotkań, twórczej zabawy i zimowych zakupów. W programie m.in. Zaczarowana Winda, Mikołajki, Fabryka Elfów, Jarmark i strefy gier.
Zaczarowana winda i Smerfy w Askanie — grudzień pełen niespodzianek

Magiczny grudzień w Askanie – pełen atrakcji dla całej rodziny

Galeria Askana przygotowała dla mieszkańców Gorzowa i regionu rozbudowany program świątecznych wydarzeń, które potrwają od 6 do 21 grudnia 2025 roku. W tym czasie centrum handlowe zamieni się w zimową krainę, gdzie obok zakupów czeka szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jedną z głównych atrakcji będzie Zaczarowana Winda Świętego Mikołaja – interaktywna instalacja, która dzięki efektom dźwiękowym, świetlnym i wibrującej podłodze przenosi odwiedzających w baśniowy klimat Bieguna Północnego. Winda dostępna będzie przez cały okres trwania akcji – w tygodniu w godzinach 14:00–18:00, a w weekendy od 13:00 do 18:00.

W świąteczne soboty i niedziele dzieci spotkają się z Świętym Mikołajem, który pojawi się w Askanie 6, 7, 13 i 14 grudnia. Będzie można z nim porozmawiać, zrobić zdjęcie i podzielić się świątecznymi życzeniami.

Nowością jest Paszport Odkrywcy Świąt – zabawa polegająca na odwiedzaniu kolejnych stref tematycznych i zbieraniu pieczątek. Po zapełnieniu paszportu, dzieci otrzymają upominek od hostessy (20–21 grudnia).

Tradycyjnie odbędzie się także Fabryka Elfów – cykl warsztatów kreatywnych. W dniach 6–7 grudnia dzieci wykonają kartki świąteczne, 13–14 grudnia – dekorowanie pierników, a 20–21 grudnia – malowanie ceramicznych kubków.

W weekendy 13–14 oraz 20–21 grudnia zaplanowano Świąteczny Jarmark, podczas którego dostępne będą lokalne rękodzieła, przysmaki i dekoracje. W wybrane dni serwowane będą także słodkie przekąski: popcorn (6 i 13 grudnia) oraz gorąca czekolada (7 i 14 grudnia). Poczęstunki powrócą również 20 i 21 grudnia.

Tematyczne weekendy to kolejna atrakcja. 6 i 7 grudnia Askana zaprosi do bajkowego świata Smerfów, gdzie na dzieci czekają zadania, zabawy, eksperymenty i możliwość spotkania ze Smerfetką i Papą Smerfem.

W kolejny weekend, 13 i 14 grudnia, galeria zamieni się w Magiczny Świat Mario Bros. W programie m.in. Mario World, zagadki z Zeldy, rozgrywki e-sportowe i strefa planszówek.

Świąteczną atmosferę dopełnią muzyczne akcenty. 14 i 21 grudnia w Galerii Askana wystąpi Marcin PESOS Stachowiak, który na żywo zagra na saksofonie, tworząc nastrojowe tło do zakupów i rodzinnych spotkań.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama