Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 13:00

Renowacja miejskich ławek i koszy

Ogromnym problemem w mieście są brudne i zniszczone ławki. Na takich nie da rady usiąść i odpocząć. Wandale niszczą je na każdym kroku, gołębie, które po sobie zostawiają niefajne ślady oraz żywotność każdej z nich – to problemy, z którymi mierzą się urzędnicy. Ich decyzją renowacji zostanie poddanych 135 ławek i 50 koszy na śmieci.
Renowacja miejskich ławek i koszy

Autor: Weronika Jaworska

Rozpoczęło się odświeżanie miejskich ławek i koszy. Łącznie renowacji zostanie poddanych 135 ławek i 50 koszy na śmieci. Prace potrwają kilkanaście dni. Elementy miejskiej architektury zostaną wyremontowane, odświeżone lub umyte.  

A tak wygląda szczegółowy opis prac:
– remont (wymiana i uzupełnienie desek) – 4 szt.
– renowacja (oczyszczenie, malowanie/olejowanie/lakierowanie) -126 szt.
– mycie -5 szt. 

oraz malowanie i renowacja 50 koszy. 

Ławki i kosze do odświeżenia znajdują się:
– przy budynku Przemysłówki,
– na deptaku przy ulicy Sikorskiego,
– na Starym Rynku,
– na Kwadracie (tylko w centralnej części),
– na skwerze przy Łaźni,
– na skwerze, gdzie kiedyś był Empik,
– na skwerze przy ulicy Strzeleckiej. 

Prace renowacyjne rozpoczęto na Kwadracie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W sobotę 21 maja od godziny 13.00 do 17.00 odbędzie się „Majówka w Parku Wiosny Ludów”. W programie między innymi: animacje dla dzieci, quiz wiedzy o parku, interaktywny spektakl edukacyjny „Anna Eko”, zdrowy poczęstunek, bookcrossing i czytanie bajek. Celem wydarzenia jest oficjalne powitanie przez mieszkańców Parku Wiosny Ludów po rewitalizacji.

Ale czy tylko w tych miejscach widoczny jest ten problem? W Parku Wiosny Ludów, który jest świeżo po rewitalizacji na niektórych nowych ławkach nie da rady usiąść, bo są zabrudzone ptasimi odchodami. Gołębie na każdym kroku zostawiają po sobie ślad. Dodatkowo, nie wszystkie śmietniki w mieście są regularnie opróżniane co doprowadza do ogromnego bałaganu na terenach zielonych czy osiedlach. Jak zauważył jeden z czytelników naszego portalu – „kosze są za małe i rzadko opróżniane.”.

Park to miejsce, gdzie bawią się dzieci, gorzowianie chcą odpocząć i spędzić miło czas. Tym bardziej, że Park Wiosny Ludów niedawno został udostępniony mieszkańcom i od razu przed otwarciem mieszkańcy zauważyli, że w wielu miejscach widoczna jest „fuszerka” czego nikt się nie spodziewał po tej inwestycji. Zatem należy o te miejsce zadbać, aby gorzowianie mogli czuć się dobrze i chętnie chcieli z niego korzystać.

 


fot / Weronika Jaworska, Małgorzata Kocik

Dziękujemy, że jesteś z namiPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze