Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 9 września 2025 19:34
Reklama

Spektakl Kłamstwo

Spektakl Kłamstwo

Źródło: Teatr Mostów


Kategoria:

"Kłamstwo” czyli połączenie zachwycającej literatury Witkiewicza i emocjonalnego aktorstwa. Opowieść o relacjach, miłości i upadającym świecie. Najgorsze, że nie wiadomo, co w tym wszystkim jest prawdą, a co podłym kłamstwem...

Czas: 12 września 2025 godz. 19.00
Miejsce: MCK Gorzów, ul. Drzymały 26

autor - Stanisław Ignacy Witkiewicz "Witkacy"
reżyseria - Joanna Gonschorek
adaptacja - Konrad Pruszyński
grafiki i muzyka - Kaj Naczyński
obsada - Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Konrad Pruszyński
czas trwania spektaklu - około 60 minut
---
Witkacy - malarz, pisarz, filozof. Rację miał Tadeusz Boy-Żeleński mówiąc, że trzeba go brać tak, jak jest, ze wszystkimi jego dzieciństwami i zboczeniami. Swoją kotkę nazywał "Schizofrenią" (zdrobniale "Schyzią"), żona opisywała go jako erotomana i więcej niż erotomana, ale przede wszystkim był ponadprzeciętnym artystą. Artystą, jakich dzisiaj już nie ma.
Joanna Gonschorek - aktorka teatralna i filmowa, reżyserka. W latach 1995 - 2023 aktorka Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Wielokrotnie nagradzana za swoje role sceniczne. Wystąpiła w wielu filmach, serialach oraz w Teatrze Telewizji. Najbardziej znana z roli Swiety Palamarczuk w serialu "Skazana". 
Kamila Pietrzak-Polakiewicz - aktorka, animatorka kultury. W latach 2000 - 2022 aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. "Zasłużona dla Kultury Polskiej", związana z Teatrem Kotłownia w Drezdenku oraz Teatrem Mostów, gdzie zagrała w spektaklu "Jestem czysty". 
Konrad Pruszyński - założyciel, aktor i dramaturg Teatru Mostów. Dwukrotny stypendysta prezydenta Gorzowa Wlkp w kategorii "Teatr", w plebiscycie Gazety Lubuskiej nominowany do tytułu "Osobowości roku w kulturze w 2024 r.". 

   KUP BILET


Lokalizacja
Michała Drzymały 26 Sala MCK Gorzów
Organizator: Teatr Mostów
Rozpoczęcie: 12.09.2025 19:00
Wystawa grafik Krzysztofa Schodowskiego Wystawa grafik Krzysztofa Schodowskiego Zapraszamy na wystawę grafik Krzysztofa Schodowskiego, towarzyszącą Festiwalowi "Hop Słonimski Fest 2025" w 130. rocznicę urodzin Antoniego Słonimskiego.Na wystawie pt. "Portrety z pamięci podręcznej" będą prezentowane najnowsze prace Krzysztofa Schodowskiego z ostatnich dwóch lat. Autor ten znany jest z inspirowanych linorytami i drzeworytami czarno-białych obrazów, których podobieństwo do tych tradycyjnych technik graficznych jest na tyle zaskakujące co złudne. Schodowski nie operuje bowiem dłutami, nożykami czy igłami, lecz całkiem współczesnym rapidografem. Bez jakiegokolwiek szkicu - można powiedzieć na "na żywo" - na białe kartonowe tło nakłada feerię ekspresyjnych kresek, linii, kropek i plamek, za pomocą których tworzy niezwykłe portrety osób bliskich, bliższych lub dalszych znajomych, a czasem ludzi zupełnie obcych, których emocje współgrają z jego zamysłami, z jego odczytywaniem meandrów współczesności.Krzysztof Schodowski ur. 1983 r. Plastyk, autor książki poetyckiej "Milion depesz stąd" (WBPiCAK, 2020). Laureat Połowu 2017. Nominowany w XXV OKP im. Jacka Bierezina (2019). Publikował m. in. w "Tlenie Literackim", "Stonerze Polskim", "Stronie Czynnej", "Wakacie", w "bibliotece" Biura Literackiego. Mieszka w Warszawie. Swoje rysunki prezentował na kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m. in. w Irlandii, Francji i Kanadzie.Kurator galerii: Danuta Przybysz.Wernisaż 12 września 2025, godzina 17:00Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.09.2025 17:00
Lota x Destiny x Javelin - koncert Lota x Destiny x Javelin - koncert 18:00 BRAMKI19:00 JAVELIN20:00 DESTINY21:00 LOTA LOTA Młody, heavymetalowy zespół ze Szczecina, który łączy mocne, gitarowe brzmienie z emocjonalnymi tekstami. W ich muzyce słychać wpływy hard rocka i klasycznego rocka, czasem z odrobiną alternatywnego klimatu.Charakteryzują się energią na scenie oraz żeńskim wokalem, który dodaje utworom dynamiki i kontrastu, oraz solidną sekcją rytmiczną napędzającą cały zespół. LOTA stawia na autorskie piosenki, w których opowiadają o emocjach, relacjach i codziennych doświadczeniach – często w sposób bezpośredni, ale z nutą poezji.To kapela, która potrafi zarówno przydzwonić mocnym riffem, jak i zagrać nastrojowo, trzymając publiczność w skupieniu od pierwszego do ostatniego dźwięku.W czerwcu tego roku wydali swój autorski album „Na polach już wiatr nie wieje”.  DESTINY W styczniu 2022 roku wydali swój pierwszy singiel "Sleepless Nights", kilka miesięcy później "Paranoia Street" a w grudniu 2022 jako zwieńczenie całego roku pierwszy album "WHIZZKID". Można go posłuchać na youtube, spotify oraz wielu innych serwisach streamingowych. Grupa niedawno powróciła jednak z nową dawką muzyki. W listopadzie 2024 światło dzienne ujrzał ich najnowszy singiel “Even The Dead Want To Breathe”, który jest zapowiedzią kolejnego albumu. Zagrali dziesiątki koncertów po całej Polsce w miastach takich jak Szczecin, Warszawa, Legnica, Wrocław czy rodzinny Lubin.Destiny to po prostu grupa pokręconych chłopaków, którzy grają głośnego rocka i chcą przyciągnąć do siebie słuchaczy nie tylko poprzez wyjątkową muzykę, ale także wyjątkowe charaktery trzech zbuntowanych przeciw powszechnie przyjętym normom dusz. Ich celem jako kapeli jest nie tylko stworzenie nowego pokolenia słuchaczy muzyki rockowej, lecz przede wszystkim przeniesienie słuchacza w czasy lat 80. i 90.JAVELIN Javelin – młody thrash metalowy zespół z Gorzowa Wlkp., prężnie rozwijający się i prezentujący coraz bardziej nietuzinkowe i żywe kawałki, które okazjonalnie przeplata klasykami gatunku we własnym, unikalnym wykonaniu. Obecnie pracuje nad debiutancką EPką. Ich muzyka to świeża energia i wściekłość, której nie da się zapomnieć."Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.09.2025 19:00
Reklama
Reklama