Sport

Podsumowanie okienka transferowego w PGE Ekstralidze

Czas podsumować wydarzenia transferowe. Wszystko to okiem ekspertów portalu speedwaynews.pl. W PGE Ekstralidze w zasadzie obyło się bez niespodzianek, a to o czym mówiło się od dłuższego czasu, zostało poparte podpisami.

Najspokojniejszy przebieg okresu transferowego mieliśmy w Lesznie. Piotr Rusiecki już jakiś czas temu zadeklarował, że mistrzowski skład zostaje na kolejny sezon, a jedynymi zmianami w kadrze Piotra Barona będzie przejście Bartosza Smektały do grona seniorów i walka Szymona Szlauderbacha z Kacprem Pludrą o miejsce w młodzieżówce u boku Dominika Kubery.

W Gorzowie Wielkopolskim chcą zmazać plamę o bardzo słabym sezonie 2019. Pomóc w tym ma m.in. Niels-Kristian Iversen, który wrócił do klubu. Kolejnej szansy Stanisław Chomski nie da już Peterowi Kildemandowi, a pozostała część składu zostaje ta sama.

Bez nerwowych ruchów również we Wrocławiu. Krystyna Kloc wraz z Andrzejem Rusko przedłużyli kontrakt z Andrzejem Lebiediewem i wypożyczyli go do PGG ROW Rybnik. Pożegnano się z Jakubem Jamrogiem (Speed Car Motor Lublin), Václavem Milíkiem (PGG ROW Rybnik), a z formacją młodzieżową rozstał się Maksym Drabik, który teraz będzie ścigał się pod numerami 1-5 / 9-13. Do klubu z Dolnego Śląska przywędrował za to zdolny Brytyjczyk – Daniel Bewley, który zajmie miejsce przeznaczone dla ósmego zawodnika.

Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski czyli forBET Włókniarz Częstochowa również nie szalał na rynku transferowym. Zgodnie z doniesieniami z biało-zielonymi barwami pożegnali się między innymi: Adrian Miedziński (Apator Toruń), Matej Žagar (Speed Car Motor Lublin), Damian Dróżdż (Wilki Krosno) oraz Michał Gruchalski (Unia Tarnów). Miejsce pierwszego z nich zajął Rune Holta, a drugiego – Jason Doyle. Pozycję Gruchalskiego wypełniać będzie ktoś z dwójki Mateusz Świdnicki – Bartłomiej Kowalski.

Stelmet Falubaz Zielona Góra dokonał wzmocnień, choć czy na pewno? Z klubem rozstał się Nicki Pedersen, a jego miejsce zajął Antonio Lindbäck. W roli rezerwowych pojawili się zdolni obcokrajowcy – Jonas Jeppesen (Polonia Piła) oraz Jan Kvěch (debiut). Umowa została wypowiedziana także przedstawicielowi sztabu szkoleniowego – Adamowi Skórnickiemu, którego zastąpi na stanowisku trenera Piotr Żyto. Z drużyny oficjalnie ubyli również Mads Hansen, Martin Smolinski i Nikodem Bartoch.

MRGARDEN GKM Grudziądz przeprowadził ledwie jeden transfer. W miejsce Lindbäcka trafił do teamu Roberta Kempińskiego – Nicki Pedersen. Ubyli z kolei trzej zawodnicy, którzy skończyli wiek juniora – Patryk Rolnicki (RzTŻ Rzeszów), Kamil Wieczorek oraz Dawid Wawrzyniak. Ponadto z wypożyczenia do GKM-u powrócił Denis Zieliński.

Ofensywa transferowa była za to w Lublinie. Tam pozyskano Mateja Žagara, Jakuba Jamroga oraz Oskara Bobera, który zajmie miejsce pod numerem ósmym oraz szesnastym. Czy słoweńsko-polska ekipa wsparcia Mikkelem Michelsenem, Grigorijem Łagutą oraz Wiktorem Lampartem jest w stanie wjechać do play-offów? Żużlowcy chcą o to powalczyć, a z optymizmem patrzą na to również kibice.

Najwięcej działo się oczywiście u beniaminka czyli w Rybniku. Tam dość długo kazano czekać na przyszłoroczny skład, ale w końcu udało się go ogłosić – został Woryna, Batchelor, Łogaczow czy także Szczepaniak, a nowymi twarzami w ostatnim dniu okienka transferowego byli Andrzej Lebiediew, Václav Milík i Robert Lambert. Optymizmem to napawać nie mogło, ale w piątkowy poranek rybnicka publiczność mogła odetchnąć z ulgą. Będzie także Greg Hancock. Na razie na papierze, a co dalej? Czas pokaże.

Więcej o żużlu czytaj na portalu speedwaynews.pl

Powiązane wpisy

SPORT – Info – Władysław Komarnicki

redakcja

Koszykarki z Izraela wygrywają w Gorzowie

redakcja

Akademiczki gromią Artego!

redakcja