Rok 2025 jest dla Warty szczególny – klub obchodził swoje 80-lecie. Z tej okazji odbył się huczny bal z udziałem znanych postaci ze świata piłki nożnej, m.in. byłego selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza i byłego reprezentanta Sebastiana Mili.
Pod wodzą obecnego zarządu Warta Gorzów zanotowała najlepszy wynik w najnowszej historii – piąte miejsce w tabeli. To znaczący skok w porównaniu z poprzednimi latami, gdy zespół walczył głównie o utrzymanie.
Zmiany kadrowe i wyzwania
Sukces przyciągnął zainteresowanie innych klubów. W przerwie między sezonami z Wartą pożegnało się ośmiu zawodników, w tym trzech, których klub chciał zatrzymać. Jak przyznał prezes Pakuła, głównym powodem odejść były rozbieżności finansowe w kwestii podwyżek.
Nowa drużyna i ofensywny styl gry
Warta zatrudniła nowego trenera oraz zakontraktowała ośmiu nowych zawodników. Drużyna postawiła na ofensywny styl gry, z naciskiem na szybkich skrzydłowych i silnego napastnika Dutostańskiego. W pierwszym meczu sezonu padł remis 2:2, a teraz zespół przygotowuje się do meczu u siebie przeciwko Sparcie Katowice.
Rozwój Warta Areny i infrastruktury
Prezes Pakuła omówił także trwającą modernizację obiektów klubowych. Na Warta Arenie powstał parking w dwóch etapach, zmodernizowana została sztuczna murawa z oświetleniem, a także wybudowano nowoczesny budynek klubowy z salami konferencyjnymi.
Plany na przyszłość obejmują złożenie wniosku o ministerialne dofinansowanie na budowę dwóch kortów tenisowych i krytego boiska dla akademii młodzieżowej, w której trenuje już około 400 młodych zawodników.
Cała rozmowa w materiale wideo. Zapraszamy do oglądania.
Napisz komentarz
Komentarze