Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 lipca 2024 13:24

Piknik wojskowy w Kostrzynie nad Odrą

W sobotę (21 maja) na Placu Wojska Polskiego w Kostrzynie nad Odrą odbył się wojskowy piknik – „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Na miejscu byli policjańci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz innych jednostek naszego garnizonu, którzy zabezpieczyli teren imprezy, a także przedstawili jak wygląda praca policjanta od tak zwanej „kuchni”.
Piknik wojskowy w Kostrzynie nad Odrą

Piknik wojskowy w Kostrzynie nad Odrą otworzył w imieniu Wojewody Lubuskiego Artur Wójtowicz Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Podczas wydarzenia nie było czasu na nudę. O oprawą muzyczną zadbała Orkiestra Wojskowa ze Szczecina oraz występ chóru uczniowskiego z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie uczestnicy mogli przyglądać się pokazowi musztry paradnej prezentowanej przez kadetów z Gorzowskiego Korpusu Kadetów imienia Zesłańców Sybiru.

Takie wydarzenia to idealny miejsce do spędzenia czasu w rodzinnym gronie, a przy okazji uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania jak wygląda praca oraz wyposażenie w różnych służbach i formacjach. Na terenie pikniku osoby mogły porozmawiać nie tylko z policjantami czy wojskowymi ale także z funkcjonariuszami służby więziennej, straży granicznej, służby celno-skarbowej czy strażakami. Wielką atrakcją szczególnie dla najmłodszych był ciężki sprzęt wojskowy taki jak armatohaubica czy kołowy transporter opancerzony Rosomak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gościem Kamiła Lewery w programie „Autorozmowni” był  Paweł Najdora, inicjatywa „Rowerowy Gorzów” oraz urzędnik miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Omawiane tematy: pasja do rowerów, cele inicjatywy „Rowerowy Gorzów”, budowa ścieżek rowerowych, podpórki dla rowerzystów, parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych, mapa rowerowa, masa rowerowa.

Na Placu Wojska Polskiego równie dużym zainteresowaniem cieszył się namiot promocyjny lubuskiej komendy wojewódzkiej, gdzie funkcjonariusze promowali zawód policjanta, udzielali odpowiedzi na pytania jak na co dzień wygląda ich służba, a także zachęcali do wstąpienia w szeregi policji. Dla chętnych przygotowany był symulator zderzeń, gdzie można było przekonać się jak przy stosunkowo niedużej prędkości działają na kierowcę pasy bezpieczeństwa.

Policjanci drogówki mimo zmiennej pogody pojawili się policyjnym motocyklem, który przykuwał uwagę uczestników pikniku. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji pokazali robota do podejmowania ładunków wybuchowych, który także okazał się sporą atrakcją dla zebranych osób. Duża liczba zainteresowanych po rozmowach z policjantami poprosiła o przygotowane formularze do rekrutacji oraz materiały promocyjne. Mamy nadzieję, że już niedługo sami staną w niebieskim mundurze.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze