Wiadomości

Przy Walczaka powstanie nowy market

Od połowy listopada trwają prace ziemne przy budowie nowego sklepu Lidl przy ul. Walczaka i Nylonowej. Budynek powinien być gotowy do końca maja 2020 roku, natomiast otwarcia sklepu możemy spodziewać się jeszcze przed przyszłorocznymi wakacjami.
Atrakcyjną działkę leżącą przy ul. Walczaka i ul. Nylonową pomiędzy wieżowcem Stilonu, a przychodnią lekarską w 2018 roku kupiła firma Lidl Polska sp. z o.o. Teren ten należał do gorzowskiego przedsiębiorcy. Informację o planach budowy nowego dyskontu w tym miejscu portal gorzowianin.com podawał jako jedyny w lutym i kwietniu 2019 roku.

Prace przy budowie Lidla na działce przy ul. Walczaka i Nylonowej rozpoczęły się w połowie listopada. Inwestor szczelnie osłonił teren budowy na którym prowadzone są obecnie prace ziemne, które polegają na równaniu terenu. Następnie zostanie wylana ława fundamentowa i ruszy kolejny etap robót.

Jak informuje inwestor, budynek sklepu wraz z całą infrastrukturą dookoła będzie gotowy do 30 maja 2020 roku. Nowy budynek będzie miał powierzchnię 10 tys. metrów sześciennych. Wjazd i wyjazd z parkingu będzie zlokalizowany od strony ul. Walczaka.

Zakończenie prac budowlanych nie oznacza od razu otwarcia sklepu, ponieważ trzeba będzie przygotować wnętrze i wyposażyć je w produkty. Nowy dyskont powinien zostać otwarty jeszcze przed wakacjami 2020 roku.

Będzie to pierwszy sklep tej sieci w tym rejonie, w którym pojawią się nowe miejsca pracy. Zatrudnienie znajdzie tutaj nawet kilkadziesiąt osób. Najbliższe sklepy Lidl znajdują się przy ul. Szpitalnej (w odległości 2,5 km), ul. Mickiewicza (2,7 km) oraz ul. Górczyńskiej (3 km).

źródło: gorzowianin.com

Powiązane wpisy

Przyszli mistrzowie sportu ruszyli z pomocą

redakcja

Gorzów ożywa w duchu lekkoatletyki! 99. Mistrzostwa Polski PZLA to wydarzenie, którego nie można przegapić!

redakcja

Policja zawiesza „Trzeźwe poranki”. Wszystko przez koronawirusa!

redakcja